Dodávaná data

illustration.description

GISAT je od svého založení v roce 1990 reprezentantem pro prodej družicových dat v České i Slovenské republice. V této roli poskytujeme konzultační podporu všem zákazníkům a zájemcům. Nabízíme úplný sortiment služeb spojených s družicovými daty. Řešíme jak organizační a komerční otázky jejich pořízení, tak především technické zajištění včetně operací od pořízení potřebných dat až k jejich zpracování do konečné podoby geoinformačního produktu.

Gisat dodává svým zákazníkům data těchto společností:
 • e-GEOS
  WorldView-1, WorldView-2, QuickBird, GeoEye-1, Ikonos, Landsat7 ETM+, Landsat5 TM, Landsat MSS, ERS 1/2, JERS, ENVISAT ASAR & MERIS, TERRA ASTER & MODIS
 • Astrium Services
  SPOT 1/2/4/5, Pléiades-HR-1, SPOT Vegetation, FORMOSAT-2, KOMPSAT-2, TerraSAR-X, Tandem-X
 • EUROMAP
  IRS 1C, IRS 1D, IRS–P6, IRS AWiFS, Resourcesat-1, Cartosat-1, Cartosat-2
 • MDA Geospatial Services
  Radarsat-1, Radarsat-2, EROS A/B
 • European Space Imaging
  WorldView-1, WorldView-2, QuickBird
 • GeoEye
  GeoEye-1, Ikonos
 • USGS
  EO-1 Hyperion & ALI
 • DMC International Imaging
  DMC, NigeriaSAT-2
 • SOVINSFORMSPUTNIK
  RESURS-0-1 (KFA-1000), RESURS-0-2 (MK-4), RESURS-0-3 (KFA-3000)

Můžeme vám opatřit existující družicová data z těchto družic z libovolného místa na zemském povrchu. Jsou to data jak z družicových skenerů, tak zaznamenaná na klasický film, data panchromatická či multispektrální, nebo získaná zobrazovacím radarem. Pokud požadované území není zaznamenáno nebo když zákazník potřebuje aktuální data, zařídíme naprogramování zvolené družice podle jeho požadavků.

Naše zkušenost vybudovaná na dlouholeté spolupráci s provozovateli družic zaručuje optimální výběr dat odpovídající požadavkům a potřebám našich zákazníků. Jsme schopni zajistit i dodání dat, která nejsou běžně komerčně k dispozici, ať již pořízená řadou výzkumných družic nebo uložená v postupně uvolňovaných vojenských archívech.

Uvedená data jsou prodávána v původní podobě, tak jak je na trhu nabízejí provozovatelé jednotlivých družic. Proto se jim říká “surová” data, která je třeba vždy nejprve zpracovat do podoby, která teprve umožní jejich informační využití. Pokud se nechcete zabývat řešením problémů související se zpracováním těchto dat, ale potřebujete je mít již v podobě podle Vašich představ, využijte některou z našich služeb.

V následujících sekcích naleznete seznam dostupných družicových dat a stručný přehled jejich využití. Pro větší přehlednost je použito rozdělení dat do tří kategorií podle prostorového rozlišení, samostatná sekce je věnována skupině družic pořizující data radarová.