Zprávy z Gisatu

4b5e0_copernicus-ilu
02.06.2015

Copernicus v Česku

Zúčastnili jsme se 4. českého uživatelského fóra evropského programu Copernicus.

Ve dnech 12. – 13. května 2015 proběhlo 4. české uživatelské fórum Copernicus, spoluorganizované CENIA, českou informační agenturou životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem dopravy.

Téma “Družicová a UAV data pro životní prostředí”, zvolené pro tento ročník, se prolínalo většinou prezentací a odráželo tak blížící se start družice Sentinel 2 a stále častější způsob pořizování dat z bezpilotních letounů jako moderního zdroje dat dálkového průzkumu Země (DPZ).

I v letošním roce akci svou účastí podpořili zástupci evropských organizací, kteří se na vytváření a implementaci programu Copernicus přímo i nepřímo podílí. Svou prezentací přispěli zástupci Evropské komise, Evropské kosmické agentury, Evropského centra pro střednědobou předpověď počasí, Eurisy a Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen. Více než 120 účastníků akce potvrzuje narůstající zájem české uživatelské komunity o data a služby programu Copernicus.

Gisat se na konferenci dvěmi přednáškami. První byla zaměřena na integraci dat Sentinel-1 v monitoringu sněhové pokrývky (projekt ISTAS – Integrated snow monitoring with uncertainty analysis), druhá se zaměřila na využití optických multi-spektrálních dat Landsat a Sentinel-2 pro sledování změn a vývoje krajiny (projekt TED – Processing system for continuous monitoring of Terrestrial Ecosystem Dynamics from Sentinel-2).

 
 
 

nahoru

zpět